CAS:109-65-9 |1-Bromobutan

Përshkrim i shkurtër:

 • Nr CAS:109-65-9
 • Emri i produktit:1-Bromobutan
 • Formula molekulare:C4H9Br
 • Peshë molekulare:137.02
 • EINECS Nr.:203-691-9

 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Sinonimet:

  n-butil brom

  BUZËQESHJE kanonike:CCCCBr

  Dendësia:1.276

  Pikë vlimi:100-104 ℃

  Indeksi i Refraksionit:1,4384-1,4404

  Pika e ndezjes:23 ℃

  Pika e shkrirjes:-112 ℃

  Kodet e rrezikut:Xi

  Deklaratat e rrezikut:R36/37/38

  Deklaratat e sigurisë:S16;S26;S37/39


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni