CAS:109-65-9 |1-Бромобутан

Краток опис:

 • CAS бр.:109-65-9
 • Име на производ:1-Бромобутан
 • Молекуларна формула:C4H9Br
 • Молекуларна тежина:137.02
 • EINECS бр.:203-691-9

 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Синоними:

  n-Бутил бромид

  Канонски НАСМЕВКИ:CCCCBr

  Густина:1.276

  Точка на вриење:100-104℃

  Индекс на рефракција:1,4384-1,4404

  Точка на трепкање:23 ℃

  Точка на топење:-112 ℃

  Шифри за опасност:Xi

  Изјави за ризик:R36/37/38

  Изјави за безбедност:S16;S26;S37/39


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја