CAS:124-17-4 |2-(2-butoksietoksi)acetat etilik |C10H20O4

Përshkrim i shkurtër:

 • Nr CAS:124-17-4
 • Emri i produktit:2-(2-butoksietoksi)acetat etilik
 • Formula molekulare:C10H20O4
 • Peshë molekulare:204.2634
 • EINECS Nr.:204-685-9

 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Sinonimet:

  2-(2-butoksietoksi) acetat etilik Fabrika DBAC;1-acetoksi-2-(2-butoksi-etoksi)-etan;1-butoksi-2-(2-acetoksietoksi)-etan;2-(2-butoksietoksi)- etanoacetat; 2-(2-butoksietoksi) acetat etanol; 2-(2-butoksietoksi)-etanol, acetat; 2-(2-butoksietoksi)etanolacetat; 2-(2-butoksietoksi)etanicetat(dietileglikolbutileteracetate)

  BUZËQESHJE kanonike:CCCCOCCOCCOC(=O)C

  Kodi HS:29153990

  Dendësia:0,977 g/mL në 20 °C (lit.)

  Pikë vlimi:245 °C (lit.)

  Indeksi i Refraksionit:n20/D1.426

  Pika e ndezjes:105°C

  Pika e shkrirjes:-32°C

  Magazinimi:Ruani nën + 30°C.

  Pamja:E lëngshme

  Kodet e rrezikut:Xi

  Deklaratat e rrezikut:19-36/37-36

  Deklaratat e sigurisë:39-26

  WGK Gjermani:1


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni