CAS:1248-42-6 |метил 2-[4-[2-пиперидиноетокси]бензоил]бензоат хидрохлорид |C22H26ClNO4

Краток опис:

 • CAS бр.:1248-42-6
 • Име на производ:метил 2-[4-[2-пиперидиноетокси]бензоил]бензоат хидрохлорид
 • Молекуларна формула:C22H26ClNO4
 • Молекуларна тежина:403,9
 • EINECS бр.:214-999-8

 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Синоними:

  метил 2-[4-[2-пиперидиноетокси]бензоил]бензоат хидрохлорид;ПИТОФЕНОХИДРОХЛОРИД(FORR&DONLY);2-[4-(2-пиперидиноетокси)бензоил]бензоева киселина метил естер хидрохлорид;метил 2-[4-(2 1-илетокси)бензоил]бензоат хидрохлорид;метил 2-[4-(2-пиперидин-1-илетокси)фенил]карбонилбензоат хидрохлорид; питофенон хидрохлорид

  Канонски НАСМЕВКИ:COC(=O)C1=CC=CC=C1C(=O)C2=CC=C(C=C2)OCCN3CCCCC3.Cl

  Точка на топење:169-170°C

  Складирање:-20°C Замрзнувач


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја