CAS:125248-71-7 |1,4-BIS-[4-(6-АКРИЛОИЛОКСИХЕКСИЛОКСИ)БЕНЗОИЛОКСИ]-2-МЕТИЛБЕНЗЕН |C39H44O10

Краток опис:

 • CAS бр.:125248-71-7
 • Име на производ:1,4-BIS-[4-(6-АКРИЛОИЛОКСИХЕКСИЛОКСИ) БЕНЗОИЛОКСИ]-2-МЕТИЛБЕНЗЕН
 • Молекуларна формула:C39H44O10
 • Молекуларна тежина:672.76066
 • EINECS бр.:

 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Синоними:

  1,4-БИС-[4-(6-АКРИЛОИЛОКСИХЕКСИЛОКСИ) БЕНЗОИЛОКСИ]-2-МЕТИЛБЕНЗЕН;2-Метил-1, 4-фенил-бис[4-(6-аркрилојоксихексилокси)бензоат];C6-BIS;1, -[4-(6-АКРИЛОКСИХЕКСИЛОКСИ)БЕНЗОИЛОКСИ]-2-МЕ;1,4-Ди[4-(6-акрилоилоксихексилокси)бензоилокси]-2-метилбензен;4-[[6-[(1-оксо-2- пропен-1-ил)окси]хексил]окси]бензоева киселина 1,1'-(2-метил-1,4-фенилен) естер;метилхидрохинон бис(4-(6-акрилоилоксихексилокси) бензоева киселина) естер;2-метил -1,4-фенилен бис(4-((6-(акрилоилокси)хексил)окси)бензоат)

  Канонски НАСМЕВКИ:CC1=C(C=CC(=C1)OC(=O)C2=CC=C(C=C2)OCCCCCOC(=O)C=C)OC(=O)C3=CC=C(C=C3) OCCCCCOC(=O)C=C

  Густина:1.156

  Точка на вриење:779,2±60,0°C (предвидено)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја